Kiedy zamówić strój komunijny na Komunię Świętą?

Published by admin on

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej zamówić sukienkę na Komunię Świętą? Choć większość uroczystości odbywa się w maju, warto rozpocząć przygotowania już we wrześniu. Nie odkładaj decyzji na ostatnią chwilę, jeśli szukasz wyjątkowego stroju komunijnego.

Dlaczego wcześniej jest lepiej? Ponieważ lista producentów sukienek komunijnych jest ograniczona, a czas potrzebny na uszycie sukienki może wynosić nawet 5-6 tygodni w sezonie komunijnym. Odkładanie zakupu może skutkować ograniczeniem wyboru.

A co z rozmiarem alby komunijnej dla dziecka?

Często rodzice martwią się, że ich dzieci szybko rosną. Jednak statystycznie tylko 8-10% dzieci pierwszokomunijnych ma znaczne zmiany rozmiarów. Dlatego warto dokładnie zmierzyć dziecko podczas składania zamówienia, biorąc pod uwagę realne wymiary.

Jeśli zamawiasz sukienkę w lutym, podaj aktualne wymiary dziecka. Jeśli zamawiasz w październiku, sugeruje się dodanie pewnej rezerwy – około 2-4 cm do długości sukienki i 2-3 cm do obwodu klatki piersiowej. To zapewni, że sukienka będzie idealnie pasować na majową Komunię Świętą.

Kiedy warto poczekać z zamówieniem stroju komunijnego?

Jeśli twoje dziecko ma pewne problemy zdrowotne lub przyjmuje leki, które mogą wpływać na wzrost i sylwetkę, warto wstrzymać się z zakupem. W takiej sytuacji polecane są długie alby liturgiczne, które mają większą tolerancję rozmiarową.

Co jeśli dziecko jednak zmieni rozmiar? Jako wiodący producent strojów liturgicznych w Polsce, zapewniamy satysfakcję klienta. Jeśli Twoje dziecko niespodziewanie urośnie lub zmieni się jego sylwetka, nie martw się. Pomożemy Ci dostosować strój do nowych wymiarów.

Zamów sukienkę na Komunię Świętą z wyprzedzeniem i ciesz się spokojem w trakcie przygotowań. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać idealny strój dla Twojego dziecka.

dziewczynka w delikatnej sukience komunijnej
Categories: Bez kategorii